US Open: Azarenka wraca na właściwe tory

Po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją, do formy wraca Wiktoria Azarenka. 25-letnia Białorusinka ograła Aleksandrę Krunić i awansowała do 1/4 finału US Open.

Wiktoria Azarenka, była liderka rankingu, powraca na właściwe tory po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją lewej stopy.

Białorusinka, notowana obecnie na 17. miejscu w klasyfikacji, razem z niesamowitą kwalifikantką Aleksandrą Krunić stworzyła świetne widowisko w 1/8 finału US Open.

Dla urodzonej w Moskwie Serbki impreza w Nowym Jorku jest pierwszym występem po nieudanym turnieju ITF w Sobocie. Młoda zawodniczka była skazywana na porażkę, tymczasem doszła aż do IV rundy, odprawiając po drodze Katarzynę PiterMadison Keys Petrę Kvitovą.

W meczu o ćwierćfinał 145. na liście Krunić przez dwie godziny i 19. minut toczyła zaciętą walkę z Azarenką, ale tym razem musiała uznać wyższość rywalki, która odniosła zwycięstwo 4:6, 6:4, 6:4.

Białorusinka awansowała do kolejnego etapu i pozostała w grze o trzeci z rzędu finał na turnieju w Nowym Jorku. Stawka na wygranie US Open przez Azarenkę wynosi 13.00.

W ćwierćfinale Azarenka zmierzy się z Jekateriną Makarową. Sklasyfikowana obecnie na 18. miejscu w rankingu Rosjanka pokonała 7:6(2), 6:4 ósmą rakietę świata Eugenie Bouchard i drugi raz z rzędu zagra w ćwierćfinale US Open.

Mecz Azarenki z Makarową odbędzie się 3 września o godzinie . Stawka na zwycięstwo Azarenki wynosi 1.80, na wygraną Makarowej 2.00.

W pozostałych trzech parach ćwierćfinałowych Belinda Bencić zmierzy się z Shuai PengKarolina Woźniacka Sarą Errani, a broniąca tytułu Serena Williams z Flavią Pennettą. Stawka na obronę mistrzowskiego tytułu US Open przez Serenę wynosi 2.50.