Mistrzostwa Świata: Polska – Australia

Wieczorem reprezentacja Polski zagra swój drugi mecz na Mistrzostwa Świata. Po efektownym triumfie nad Serbią, o kolejną wygraną biało-czerwoni powalczą z Australią.

Od przekonującego zwycięstwa siatkarski mundial w Polsce zainaugurowali gospodarze. Podopieczni Stephane’a Antigi na wypełnionym po brzegi Stadionie Narodowym rozbili w sobotę najgroźniejszych rywali grupowych – Serbów 3:0.

Polacy muszą jednak zapomnieć o efektownym zwycięstwie na inaugurację i skoncentrować się na kolejnym trudnym pojedynku.

Wtorkowego wieczoru w spotkaniu na szczycie grupy A zagrają z nieobliczalnymi Australijczykami, którzy na otwarcie wygrali 3:0 z Kamerunem i odważnie deklarują chęć pokonania faworyzowanych gospodarzy.

Zawodnicy Jona Uriarte z pewnością są groźnymi przeciwnikami, co udowodnili już w tym sezonie, kiedy z powodzeniem rywalizowali w Lidze Światowej.

Aby myśleć o jak najlepszej sytuacji wyjściowej przed drugą fazą MŚ, Polacy powinni celować tylko i wyłącznie zwycięstwo nad Australią, z którą dodatkowo mamy rachunki do wyrównania za porażkę na ostatnich igrzyskach w Londynie.

“Jeśli nawet przegramy w grupie z teoretycznie słabszym przeciwnikiem, będziemy mieli tyle samo punktów co Serbia” powiedział przed meczem z Australią selekcjoner Antiga.

“Przegraliśmy ważne spotkanie z Australią dwa lata temu i pamiętamy o tym. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że zwycięstwo z Serbią było dopiero pierwszym krokiem z wielu, które zamierzamy wykonać” dodał szkoleniowiec.

Polacy do meczu z Australią przystępują po dwóch dniach przerwy, podczas gdy rywale po jednym. Spotkanie odbędzie się we Wrocławiu o godzinie . Stawka na zwycięstwo Polski 3-0 w setach wynosi 1.61. Stawka na wygraną Australii wynosi 7.50.