El. Mistrzostw Europy: Porażka Portugalii

Eliminację do Mistrzostw Europy we Francji ruszyły pełną parą. Do największej sensacji doszło w grupie I, gdzie Portugalia przegrała u siebie z Albanią 0:1!

Rywalizację o awans do Euro 2016 udanie zainaugurowali Polacy, którzy po czterech golach Roberta Lewandowskiego, dwóch Kamila Grosickiego i jednym Łukasza Szukały, rozbili amatorów z Gibraltaru 7:0 i objęli prowadzenie w grupie D.

“Po pierwszym golu trochę przystopowaliśmy, zaczęliśmy zbyt wolno grać piłką i z tego wynikał brak kolejnych bramek. W drugiej połowie wszystko wyglądało tak, jak powinno” powiedział po wysokim zwycięstwie Lewandowski.

Za biało-czerwonym plasują się obecni mistrzowie świata Niemcy. Drużyna Joachima Lowa wygrała ze Szkocją 2:1 po dwóch trafieniach Thomasa Mullera. Takim samym wynikiem zakończył się mecz Gruzji z Irlandią. Bohaterem ‘wyspiarzy’ okazał się Aiden McGeady, który strzelił dwie bramki.

Do największej sensacji doszło w grupie I, gdzie grająca bez Cristiano Ronaldo Portugalia przegrała u siebie z Albanią 0:1. Gola na wagę trzech punktów zdobył były zawodnik Jagiellonii Białystok, Bekim Balaj.

W drugim meczu z tej grupy Dania pokonała 2:1 Armenię, choć jeszcze w 65. minucie przegrywała po golu Henricha Mchitariana. Wówczas do remisu doprowadził Pierre Hojbjerg, natomiast o wygranej przesądził gol Thomasa Kahlenberga.

Pierwsze spotkania rozegrano także w grupie F. Dzięki wygranej 3:1 nad Wyspami Owczymi liderem grupy jest Finlandia. W pozostałych meczach Irlandia Północna pokonała 2:1 Węgry, a Rumunia 1:0 Grecję.

W poniedziałek odbędą się kolejne spotkania eliminacyjne do Euro 2016. Najciekawiej zapowiada się mecz w grupie Epomiędzy Szwajcarią a Anglią. Stawka na zwycięstwo Szwajcarii wynosi 2.70, na wygraną Anglii 2.90. Remis obstawiany jest po kursie 3.20.