El. ME: Reprezentacja Polski wysoko wygrywa

Od wysokiego zwycięstwa nad Gibraltarem (0:7) eliminację do Euro 2016 zainaugurowała Reprezentacja Polski. Na listę strzelców aż czterokrotnie wpisał się Robert Lewandowski.

Mecz z Gibraltarem, w składzie którego znajdują się min. strażak, policjant czy lekarz, był dla drużyny Adama Nawałki dobrym przetarciem przed kolejnymi, o wiele trudniejszymi spotkaniami grupowymi.

Biało-czerwoni nie mieli żadnych problemów z ograniem rywala, który w niedzielny wieczór rozegrał swój pierwszy oficjalny mecz o punkty.

Po świetnym początku, wynik spotkania otworzył w 10. minucie Kamil Grosicki, który zdecydował się na płaskie uderzenie sprzed pola karnego.

Niestety, po objęciu prowadzenia gra naszej drużyny nie wyglądała najlepiej. Na murawie zrobił się duży bałagan, w efekcie obydwie drużyny schodziły na przerwą przy minimalnym prowadzeniu biało-czerwonych.

Gra polskiego zespołu uległa znacznej poprawie w drugiej połowie, gdy w odstępie trzynastu minut bramkarz rywali czterokrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki, po celnych strzałach Grosickiego (48.), Roberta Lewandowskiego (50., 54.) i Łukasza Szukały (58.).

Polacy dominowali do samego końca, czego dowodem były kolejne trafienia Lewandowskiego (85., 90.), który spotkanie ostatecznie zakończył z czterema golami na koncie.

Po zwycięstwie 7:0 nie wypada narzekać, choć pierwszy poważny sprawdzian podopieczni Nawałki przejdą dopiero w październiku, kiedy zmierzymy się z Niemcami, a następnie ze Szkocją.

Po pierwszej kolejce zmagań Polacy objęli prowadzenie w grupie D. W niedzielę trzy punkty zdobyli także Niemcy, którzy pokonali na wyjeździe Szkocję 2:1, oraz Irlandczycy, którzy w takich samych rozmiarach ograli Gruzję.

Stawka na zajęcie pierwszego miejsca w grupie D przez Polskę wynosi 10.00. Stawka na Niemców wynosi 1.10, na Szkocję 51.00, na Irlandię 15.00.