US Open: Serena Williams z Makarową o finał

Serena Williams pokonała Flavię Pennettą i awansowała do półfinału wielkoszlemowego US Open. Kolejną rywalką obrończyni tytułu będzie Rosjanka Jekaterina Makarowa.

W swoim 15. występie na rozgrywanym w Nowym Jorku turnieju Serena Williams awansowała do dziewiątego półfinału.

W czwartek nad ranem obrończyni mistrzowskiego tytułu wróciła ze stanu 0:3 w pierwszym secie i ostatecznie pokonała 12. w światowym rankingu Flavię Pennettę 6:3, 6:2, podwyższając bilans gier z Włoszką na 6-0.

W trwającym 53 minuty spotkaniu Williams zaserwowała siedem asów i zdobyła 24 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu, a mecz zakończyła, wygrywając 31 piłek przy 19 błędach własnych.

Pierwsza rakieta golbu wygrała już 19. kolejny mecz na kortach Flushing Meadows i jest coraz bliżej  sięgnięcia po 18. tytuł wielkoszlemowy w karierze, a szósty w Nowym Jorku. Stawka na wygranie US Open 2014 przez Williams wynosi2.50.

W zaplanowanym na piątek półfinale Williams zmierzy się z Jekateriną Makarową, która pokonała Wiktorię Azarenkę 6:4, 6:2.

Amerykanka była lepsza od 18. w rankingu Rosjanki w trzech z czterech dotychczasowych spotkań. Tenisistka pochodząca z Moskwy, która po raz pierwszy zagra w półfinale wielkoszlemowej imprezy, jedyne zwycięstwo nad Sereną odniosła przed dwoma laty w IV rundzie Australian Open. Stawka na zwycięstwo Williams 2-0 w setach wynosi 1.40, na wygraną Makarowej 6.00.

W drugim meczu 1/2 finału, w czwartek o godzinie , pogromczyni Agnieszki Radwańskiej – Shuai Peng zagra z Karoliną Woźniacką.